Skip to main content

Jak vybrat cloud server

Uchovávání dat na cloudu představuje bezpečný, přitom velmi flexibilní způsob zálohování a práce s daty. Jak ale najít best cloud file server? Sepsali jsme tipy, na co by se při výběru cloudu serveru měl zaměřit člověk bez velkých IT znalostí i naopak ten, který se v IT velmi dobře orientuje a je například schopen definovat výkonové parametry.

Naše řešení

Co je cloud server

Cloud server je v podstatě vzdálený server, který je hostován a spravován v datovém centru. Umožňuje uživatelům ukládat a zpracovávat data, stejně jako spouštět různé aplikace na vzdálených infrastrukturách poskytovaných cloudovými službami.

Cloudové řešení nabízí flexibilitu, škálovatelnost, vysokou dostupnost a snížené náklady na hardwarovou infrastrukturu. Cloud server může být veřejný, soukromý nebo hybridní, v závislosti na potřebách a bezpečnostních požadavcích uživatele.

Tipy při výběru cloud serveru pro „no“ IT člověka

Pokud jste majitel malé firmy nebo účetní, nejdůležitější parametry při výběru jsou:

Cena

Zjistěte, jakým způsobem je cena stanovena (měsíčně, ročně, …) a jestli jsou nabízené nějaké zvýhodněné balíčky.

U nás zaplatíte za využívání cloudových služeb již od 500 korun měsíčně (bez DPH) a odměňujeme naše zákazníky za věrnost. Například při ročním závazku získáte 3 měsíce zdarma (platíte jen 9 měsíců).

Bezpečnost

Zajímejte se o záruky týkající se ochrany dat a zabezpečení. Přečtěte si pozorně smlouvu a najděte si o provozovateli co nejvíce informací. Ptejte se na reference. Důležitou stránkou bezpečnosti je i úroveň zálohování zákaznických dat.

My v DRAGON CLOUD nabízíme až 90denní dostupnost dat. Mezi naše zákazníky patří například STAVMAT STAVEBNINY, Českomoravská odborová konfederace odborových svazů nebo Advokátní kancelář Čalfa, Bartošík a partneři.

Servis

Zjistěte si, jaká je dostupnost zákaznické podpory, na koho se v případě problémů můžete obrátit. Rovněž se zajímejte o to, jaké jsou sankce, pokud poskytovatel neplní smluvní podmínky.

U nás máme smluvně vše jasně definované a zákaznický servis je vám k dispozici 24/7.

Dostupnost a spolehlivost

Ptejte se na procento času, kdy musí být služba dostupná, a jakým způsobem se řeší neočekávané výpadky.

My v DRAGON CLOUD máme definovanou dostupnost na 99,99 %.

Podpora a reakční čas

Chtějte vědět, jak rychle poskytovatel reaguje na problémy a jaký typ podpory nabízí.

My našim zákazníkům umožňujeme úplnou správu svého prostředí. Mohou si tak provádět aktualizace operačního systému, všech aplikací, zakládat nové uživatele apod.

Tipy při výběru cloud serveru pro IT odborníka

Jestliže jste IT specialista, budou kromě výše uvedeného pro vás důležité tyto parametry:

Výpočetní výkon a paměť

Zjistěte si, jaký je výpočetní výkon a dostupná paměť na serveru. My v DRAGON CLOUD pravidelně modernizujeme a rozšiřujeme HW naší infrastruktury. Nabízíme uložení na nejmodernějších a nejvýkonnějších diskových technologiích na NVME discích. Zákazník může využít jak platformy ADM, tak Intel.

Škálovatelnost

Podívejte se, jak dokáže poskytovatel cloud serveru zvyšovat nebo snižovat výpočetní a úložné zdroje. My pro zákazníky s velkou infrastrukturou nabízíme přímou škálovatelnost výkonových parametrů služby. Zákazník si tak sám může měnit výkonové parametry, jako je počet CPU, velikost RAM a HDD.

Lokalita datových center

Zeptejte se na lokalitu datového centra z hlediska umístění dat (když např. potřebujete mít data kvůli GDPR v Česku nebo Evropě).
My máme datové centra v Brně a používáme 2 datová centra z důvodu geograficky oddělených lokalit pro zálohování dat.

4 důvody

Proč zvolit DRAGON CLOUD

1

Aplikační hosting na míru

Doménou DRAGON CLOUD je aplikační hosting, to znamená umístění účetních, informačních, ERP, CRM a podobných SW na cloudových serverech.
2

Optimalizace pro střední podnikání

Nabízíme řešení především pro menší a střední firmy, pro něž zajistíme samostatný cloud server pouze pro jejich SW.
3

Podpora inovativních start-upů

Stejně tak pomáháme start-upům, které chtějí využít možnosti škálovatelnosti a růstového potenciálu cloudových služeb.
4

Cloudová řešení pro velké projekty

Pro velké zákazníky nabízíme prostor cloudových serverů pro jejich projekty či aplikace, které nechtějí mít ve vlastní infrastruktuře, ať už z důvodu bezpečnosti, nedostatku výkonu či strategického rozhodnutí postupného převodu infrastruktury do cloudu.

Jak probíhá přesun do cloudu?

Snadný přechod

Přesuneme váš stávající účetní systém pomocí našich specialistů a zajistíme hladký přechod na platformu DRAGON CLOUD.

Minimální výpadek

Nedostupnost vašeho podvojného účetnictví bude jen minimální.

Přizpůsobení času přenosu služeb

Koordinujeme přenos mimo vaše produktivní časy.

Václav Lízal

obchodník, klientský servis

obchod@dragoncloud.cz

+420 533 038 001

Poptávkový formulář