Skip to main content

ERP v cloudu

ERP (Enterprise resource planning) je softwarový systém, který funguje jako centrální uzel shromažďující data z různých odvětví firmy (např. účetnictví, personalistika, zásobování, nákup, prodej, …). Toto propojení přináší efektivitu, flexibilitu a konkurenceschopnost. Ale tím, že ERP přenesete do cloudu, získáte ještě víc – svobodu rozhodovat se podle aktuálních potřeb a ne být svázaní tradičním podnikovým řešením (on-premise řešení).

Naše řešení

ERP cloud solution vs. on-premise řešení

ERP cloud system u DRAGON CLOUD

  • Nulové počáteční náklady (platíte měsíční poplatek podle svých aktuálních potřeb).
  • Implementujeme aktuální bezpečnostní opatření.
  • Rychlé nasazení.
  • Konfigurovatelné prostředí.
  • Nemáte starost o údržbu hardwaru.

On-promise řešení (uložení v prostoru společnosti)

  • Vysoké počáteční pořizovací náklady na infrastrukturu.
  • Musíte se starat o bezpečnost systému.
  • Zdlouhavá implementace.
  • Více přizpůsobené prostředí.
  • Jste zodpovědní za údržbu hardwaru.

Přednosti informačního systému v cloudu detailně

Přizpůsobení a snadné použití

ERP v cloudu umožňuje detailní analýzu potřeb firmy a přizpůsobení systému konkrétním požadavkům. Informační systém je díky cloudu přístupný z jakéhokoliv zařízení s internetem (zaměstnanci mohou pracovat na dálku).

Bezpečnost

Moderní ERP systémy umístěné v cloudu mají vysoké standardy zabezpečení dat. Šifrování, pravidelné audity a další bezpečnostní opatření chrání citlivé informace před neoprávněným přístupem.

Škálovatelnost

Cloudová infrastruktura umožňuje snadnou škálovatelnost podle potřeb firmy. Bez problémů můžete upravovat kapacitu systému podle růstu a rozvoje vašeho podnikání.

Integrace pro vaše další systémy

ERP v cloudu je navržen tak, aby snadno integroval s dalšími IT systémy ve firmě. To zajišťuje bezproblémový tok informací a eliminuje redundanci dat.

Nižší náklady

V porovnání s tradičními ERP systémy jsou náklady na ERP cloud solution nižší. Firma nemusí investovat do drahé hardwarové infrastruktury a údržby.

Aktualizace a podpora

Aktualizace a údržba systému jsou zajištěny poskytovatelem cloudu. Firmy se nemusí starat o manuální aktualizace a mohou využívat vždy aktuální verze ERP.

Pro koho se ERP cloud solutions hodí?

ERP v cloudu je výhodný pro firmy všech velikostí. Malé a střední podniky profitují z nižších nákladů a snadné škálovatelnosti, velké korporace především ocení rychlý přístup k aktuálním informacím a široké možnosti integrace.

Typicky se potkáváme se zákazníkem, který již má ERP nasazený na lokálních serverech, buď ve své lokalitě, nebo na svých serverech v datovém centru. Po nějaké době ale zjišťuje, že vlastní servery jsou již staré nebo nemají potřebný výkon na požadované rozlišení či nové verze ERP systému.

V tu chvíli začne přemýšlet, zda půjde stejnou cestou jako v minulosti, tedy koupí nový hardware a udělá reimplementaci ERP opět k sobě (a zůstanou mu starosti s nákupem hardwaru, umístěním, servisem a jeho IT nebude mít čas se věnovat uživatelům a rozvoji ERP systému) nebo ERP přesune do cloudu (ERP to cloud). Nevzdává se přitom svých licencí a dat v ERP, pouze zvolí jinou metodu umístění do moderního prostředí cloudu.

Při výběru ERP v cloudu je klíčové zvážit

1

Specifické potřeby a procesy firmy

2

Bezpečnostní normy poskytovatele cloudu

3

Schopnost systému integrovat se s dalšími firemními aplikacemi

4

Celkové náklady a přínosy v porovnání s tradičním řešením

Většinou se při výběru vhodného cloudového řešení vychází z počtu aktivních uživatelů, verze a typu databáze, na kterém ERP běží. Prakticky vždy u větších implementací ERP je součástí propojení do zákaznické sítě VPN a povolení multifaktorové autentifikace pro přístup uživatelů.

Neméně důležitým aspektem pro hosting ERP je fakt, že k prostředí musí mít přístup nejen interní IT zákazníka, ale též implementátor ERP. Vzhledem k rozmanitosti ERP systému v podstatě není možné, aby cloudové firmy poskytující infrastrukturu měly znalosti na implementace ERP systémů.

Bývá obvyklou praxí, že poskytovatel cloudových služeb kromě infrastruktury a virtualizační vrstvy poskytne zákazníkům i administrátorskou správu jejich prostředí. Tím odlehčí IT pracovníkům zákazníka a ti tak mají čas se věnovat uživatelům a potřebnému rozvoji.

Proč zvolit DRAGON CLOUD?

Najdete u nás databázové specialisty a odborníky pro systémové administrace.

Jsme zvyklí pracovat s implementátory ERP systému a nemalé množství těchto firem je naším partnerem nebo již u nás mají některé své další zákazníky.

Dopředu si jasně definujeme pravidla odpovědnosti a spolupráce – o co se stará IT zákazníka, co je v naší kompetenci a že dokážeme poskytnout dočasnou náhradu za IT pracovníka v případě jeho nemoci či dovolené.

Jak probíhá přesun do cloudu?

Snadný přechod

Přesuneme váš stávající účetní systém pomocí našich specialistů a zajistíme hladký přechod na platformu DRAGON CLOUD.

Minimální výpadek

Nedostupnost vašeho podvojného účetnictví bude jen minimální.

Přizpůsobení času přenosu služeb

Koordinujeme přenos mimo vaše produktivní časy.

Václav Lízal

obchodník, klientský servis

obchod@dragoncloud.cz

+420 533 038 001

Poptávkový formulář